Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [MK6] Czarna gwiazda by Cywek

cywek - 30 Lip 2008, 13:36
Temat postu: [MK6] Czarna gwiazda by Cywek
1. NICK: Cywek
2. IMIĘ: Tomek
3. MODEL: Fiesta
4. WERSJA: MK6 Sport 5D
5. ROCZNIK: 2002
6. SILNIK: 1.3 Duratec
7. OPIS AUTA: Kupiona po dumpingowej cenie od rodziców :-)

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: lampy angel eyes, zderzaki z wersji ST, białe kierunkowskazy, czerwone zaciski hamulców
b. mechaniczne: sportowy wydech, Felgi Dotz Shuriken 6,5 x 15, opony Goodyear EXCELLENCE 195/50R15 82H
c. audio: Pioneer DEH-4000UB
d. inne: gałka zmiany biegów z Focusa, skórzany mieszek, płaskie wycieraczki, dywaniki materiałowe

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: przyciemnienie tylnych szyb, progi od ST, być może tylny spojler

10. FOTKI AUTA


LOY - 30 Lip 2008, 14:17

SILNIK: 1.3 Duratec

to były tez takie ? dohc 1,25 i dohc 1,3 ....dziwna polityka modelu :fox:
a moze nie duratec tylko endura ?

Skfarek - 30 Lip 2008, 14:28

Technicznie endura z nazwy już Duratec - w pewnym momencie wszystkie benzynowe w mk6 zostały ochrzczone Duratecami. U mnie np. na deklu jest Zetec-se a na pokrywie plastikowej Duratec taka polityka Forda ;)
Cywek - updatuj czekam na efekt końcowy, zapowiada się naprawdę dobrze :)

Parzych - 30 Lip 2008, 14:59

Prezentuje się pierwsza klasa, kółeczka fajnie się komponują z kolorem nadwozia, ale nadal twierdzę, że powinieneś był wziąć 16"... Było by ładniej dla oka :ok:
cywek - 30 Lip 2008, 15:02

parzych73 napisał/a:
Prezentuje się pierwsza klasa, kółeczka fajnie się komponują z kolorem nadwozia, ale nadal twierdzę, że powinieneś był wziąć 16"... Było by ładniej dla oka :ok:


ładniej dla oka, ale gorzej byłoby z dupą :-) a i portfel pozostaje cięższy :)

pP - 30 Lip 2008, 15:05

parzych73 napisał/a:
Było by ładniej dla oka
popieram :yes:
Skfarek - 30 Lip 2008, 15:12

No i ok, bardzo ładnie się komponują, widzę że zaciski też udało się na czerwono maźnąć (czy to VT jest bo na pierwszym zdjeciu nie sa pomalowane?) :)
cywek - 30 Lip 2008, 15:16

Skfarek napisał/a:
No i ok, bardzo ładnie się komponują, widzę że zaciski też udało się na czerwono maźnąć (czy to VT jest bo na pierwszym zdjeciu nie sa pomalowane?) :)


zaciski nabrały rumieńców w rzeczywistości :)

pochwalę się jeszcze gałeczką :-P


mareno - 1 Sie 2008, 09:01

bardzo fajna fiesta. nieprzekombinowana, no i czarna :)
cywek - 4 Sie 2008, 18:47

mały update: dziś założyłem nowe klocki, stare byłby wyraźnie zużyte
Palermo - 4 Sie 2008, 18:54

jak dla mnie fiesta kozak i do tego oczywiscie czarny kolor urzedowy :cojest: Pozdro
tadzias - 4 Sie 2008, 19:28

wozik fajny, musi sie dobrze prezentować na żywo :)


może kiedyś też sie dorobie tej generacji :hihihi:

[ Dodano: Pon Sie 04, 2008 19:32 ]
polakieruj lusterka - będzie lepszy efekt wizualny :yes:

Skfarek - 5 Sie 2008, 15:21

Cywek klocuszki oryginały czy coś zmodziłeś?
cywek - 10 Sie 2008, 21:11

Skfarek napisał/a:
Cywek klocuszki oryginały czy coś zmodziłeś?


tak, standardzik, przy okazji - doszły już przeciwmgielne z UK (z oprawkami), więc jeszcze tylko ewentualnie jakieś mocowanie, prawą stronę kupiłem na allegro, lewa jest z ASO.

plasma555 - 11 Sie 2008, 12:28

no ładna ładna sztuka :) trzymaj tak dalej a będzie to fura jakich mało :)

pozdro :)

PitusK - 13 Sie 2008, 16:56

narobilo sie ostatnimi czasy tych MK6 ale ladne ladne i wszyscy cos moduja.
Fieścia z + podobuje sie

cywek - 27 Sie 2008, 18:27

Dziś gwiazda poszła 170 km/h, Polakom gratulujemy drogi z Inowrocławia do Bydgoszczy.
Czuję, że można by ciut więcej, jechałem na czwórce i się zbliżałem do miasta, więc już nie chciałem ryzykować spotkania z niebieskimi...

plasma555 - 29 Sie 2008, 17:09

hehehehe 170km\h w 1.3 ? :D ostro ostro pogrywasz mój drogi :D
cywek - 26 Wrz 2008, 11:09

recent photo update ;)

nowe wyposażenie auta :)

Skfarek - 26 Wrz 2008, 12:51

Cywek :ok: Ani się pewnie obejrzę jak taki element tuningowy u mnie na tylnym fotelu zagości :hihihi: I tu przewaga 5d - wpakuj sobie fotelik do 3drzwiówki :hihihi:
Parzych - 26 Wrz 2008, 13:16

Skfarek, nie przesadzaj :cojest: , ja pakowałem DWA foteliki do MALUCHA (mam bliźniaków) i nie było żadnych problemów :ok: :yes: a MALUCH jest jednak o wiele mniejszy od Fiesty MK6...
SpiderMAN - 26 Wrz 2008, 13:39

U mnie także dwójka dzieci podróżuje...
6lat i 1,5 miesiąca... W MK3, która jest jakby nie było jest mniejsza niż MK6...

Parzych - 26 Wrz 2008, 15:00

SpiderMAN, ale Ty też masz 5 drzwi... a MALUCH 2... i jeszcze mniejszy od MK3 :yes:
cywek - 29 Wrz 2008, 22:59

:)
Skfarek - 31 Paź 2008, 10:30

Cywek jak tam jakieś działania w związku z autkiem, audio rozbudowujesz?
cywek - 31 Paź 2008, 10:35

Skfarek napisał/a:
Cywek jak tam jakieś działania w związku z autkiem, audio rozbudowujesz?

Właśnie narodził się plan sprzedaży auta i kupna czegoś większego, także niebawem fiesta pojawi się na allegro. Choć przyznam, że niełatwo będzie się rozstać z fiestą. Włożyłem w nią trochę serca i nie tylko...

Skfarek - 31 Paź 2008, 10:54

ooo, fiestki szkoda może ktoś z klubu się nia zaopiekuje? a już cos większego masz na oku?
cywek - 31 Paź 2008, 11:24

Skfarek napisał/a:
ooo, fiestki szkoda może ktoś z klubu się nia zaopiekuje? a już cos większego masz na oku?

coś bardziej rodzinnego :yes:

igns - 2 Lis 2008, 15:24

Też Ford?
cywek - 3 Lis 2008, 22:49

Informuję, że Czarna gwiazda pozostała w rodzinie i cały czas mam ją na oku :-)
Mój braciszek wymienił patrzydełka z przodu a teraz kombinuje coś takiego:

Chodzi o pomalowanie elementów plastikowych zderzaka na czarno z czerwoną ramką, przyznam że mi się to bardzo widzi. Czekam na Wasze komentarze i sugestie, pozdro ! :-P

namber - 10 Sie 2009, 23:32

fajna fiesta :) co do pomyslu mysle, ze moze wygladac bardzo elegancko i oryginalnie :D

pzdr

smyr - 11 Sie 2009, 22:05

cywek napisał/a:
pomalowanie elementów plastikowych zderzaka na czarno z czerwoną ramką
Może być nawet ciekawy efekt.

Ja bym dodał jeszcze taką ramkę (paski) w czerwieni na bokach. Na listwach bocznych, albo wzdłuż uszczelki pod szybą.

Można sprawdzić efekt przyklejając prowizorycznie np. nitkę barwy czerwonej, albo zrobić symulację w photoshopie. Jeśli będzie ładnie wyglądało to wtedy brać się za malowanie. Ot taki mój pomysł :)

Radkalkin - 12 Sie 2009, 09:58

cywek napisał/a:

Chodzi o pomalowanie elementów plastikowych zderzaka na czarno z czerwoną ramką, przyznam że mi się to bardzo widzi. Czekam na Wasze komentarze i sugestie, pozdro ! :-P

feee, za dużo tego czerwonego!
jak już żałuje, że nie ma golfa gti, to niech zrobi tak jak jest w oryginale. nie po całości.
tu jest przynajmniej ze smakiem.


cywek - 12 Sie 2009, 10:53

smyr napisał/a:

Ja bym dodał jeszcze taką ramkę (paski) w czerwieni na bokach. Na listwach bocznych, albo wzdłuż uszczelki pod szybą.


Myślę, że paski boczne z ST dodałyby uroku. Zrobię VT.

Cytat:
feee, za dużo tego czerwonego!
jak już żałuje, że nie ma golfa gti, to niech zrobi tak jak jest w oryginale. nie po całości.
tu jest przynajmniej ze smakiem.


Golfów jest jak psów, aż się rzygać chce... ale wiadomo GTI bym nie pogardził :)

Skfarek - 14 Sie 2009, 09:54

Cywek zajrzyj na ukfiestanetwork tam byla czarna co prawda 3d ale z czerwonym pasami a`la st po bokach, wygladala calkiem calkiem :)
cywek - 16 Sie 2009, 00:31

Oto zdjęcia świateł w nocy


Wziąłem się za malowanie elementów plastikowych, efekt będzie widać rano, póki co fotki z przebiegu prac - gazetki z lidla itp. w końcu się na coś przydały :)

grzes87 - 16 Sie 2009, 13:50

swietny patent z tym czerwonym kolorkiem :ok:
te angel eyes to sa zwykle soczewki czy moze przerobka na ksenony ?

cywek - 16 Sie 2009, 15:22

grzes87 napisał/a:

te angel eyes to sa zwykle soczewki czy moze przerobka na ksenony ?

soczewki, widać wyraźną granicę pomiędzy obszarem oświetlonym i nieoświetlonym, jest taka niebieska poświata, świecą super, postaram się wrzucić jakieś fotki zrobione w nocy

grzes87 - 16 Sie 2009, 18:27

powiedz bratu zeby wyrzucil postojowki na gorze a zostawil same ringi, bedzie lepszy efekt wizualny, jesli nie przerabial to pewnie swieca tak samo slabo jak moje. stad moje pytanie o ksenony bo zastanawiam sie nad przerobka ale profesonalna zeby wszystko bylo cacy. a nie jakies przetwornice z allegro....
cywek - 16 Sie 2009, 21:32

Cytat:
powiedz bratu zeby wyrzucil postojowki na gorze a zostawil same ringi, bedzie lepszy efekt wizualny, jesli nie przerabial to pewnie swieca tak samo slabo jak moje. stad moje pytanie o ksenony bo zastanawiam sie nad przerobka ale profesonalna zeby wszystko bylo cacy. a nie jakies przetwornice z allegro....

Znajomy sugerował dokładnie to samo, no zobaczymy, bo trzebaby światła rozkręcać, byłoby trochę zabawy. Wolę nie mieszać, bo jeszcze coś spieprzę :-P

grzes87 - 17 Sie 2009, 00:30

hmm kiedys sugerowalem to pewnemu uzytkownikowi i zrobil to w swojej fiescie czerwona 5D jelsi dobrze pamietam z elementami chromu na karoserii poszukaj w naszych autach moze jest jeszcze . tylko nie pamietam czy wklejal same fotki przed i po czy tez byl opis jak to zrobic.
Parzych - 17 Sie 2009, 02:42

Rafi81 po prostu wyjął żarówki z pozycyjnych (oby miśki się nie czepnęły, że ich nie ma... ja mam inną koncepcję :-P )
grzes87 - 17 Sie 2009, 13:24

Parzych, no tak ale ringi robia za pozycje wiec sie nie powinni czepiac. a co z ta Twoja koncepcja ? juz chyba pol roku minelo od ostanich newsow ;]
cywek - 17 Sie 2009, 14:31

grzes87 napisał/a:
Parzych, no tak ale ringi robia za pozycje wiec sie nie powinni czepiac. a co z ta Twoja koncepcja ? juz chyba pol roku minelo od ostanich newsow ;]

Myślę, że Parzych się pochwali na swojej parzychowej f16 stylowej stronce, by nie odbiegać od tematu, bez urazy oczywiście

[ Dodano: Pon Sie 24, 2009 16:02 ]
Tak wygląda efekt:

przy okazji zamontowałem skórzany mieszek

namber - 3 Wrz 2009, 11:58

coraz ciekawiej ;) czekam na foty z zamontowanymi halogenami :D
m3style - 15 Wrz 2009, 22:10

no no no przyjemnie się na nią patrzy :)
cywek - 27 Paź 2009, 22:54

przyznam, że temat stanął, ale już niedługo wrzucę nowe foto :) póki co milczę i wrzucam kartkę z pozdrowieniami z Białego Boru - zeszłoroczna co prawda, ale update'u nie przewiduję ;-) omijajcie to miejsce szerokim łukiem ;-)

nie lubię takich nie zapowiedzianych sesji :D

Predipl - 28 Paź 2009, 13:28

no swietna fietsa podoba mi sie bardzo !!!! i skad masz ten skorzany mieszek i czy mog bys dac wiecej zdjec z tyłu bo widze masz lampy LEXUS STYLE takie jakie bym chial sobie kupic
Skfarek - 2 Lis 2009, 09:24

Jakaś taka mało artystyczna ta fotka :-P A można wiedzieć ile kosztowała ?
cywek - 2 Lis 2009, 23:23

no niestety zdjęcie kosztowało z tego co pamiętam 220 zł, a widać, że jakość nie powala i w dodatku czarno białe jak zdjęcie zebry z pingwinem, muszę zmienić fotografa ;-)

mieszek jest z allegro, łatwo znaleźć

[ Dodano: Sro Lis 11, 2009 15:32 ]
wrzucam najnowsze fotki, jeszcze ciepłe, ale niestety z komórkowego apratu

bidżej - 11 Lis 2009, 17:15

no i teraz tylne lampy pasują jak pięść do oka - wszystko utrzymane w gustownej czerni, tylko one w odpustowym chromie :|
cywek - 11 Lis 2009, 17:20

bo się zaraz wkurzę, zejdę i zamontuję poliftowe :ok:
a tak serio, co do tyłu to mam mieszane uczucia, biały się fajnie komponuje, a z drugiej strony coś mnie ciągnie do seryjnych :-P poza tym, autem jeździ mój brat :ok:

na pewno nie powiedziałem w temacie fiesty ostatniego słowa, przydałby się mocniejszy silniczek <8> ale to już dłuższy temat, bardziej przyszłościowy :hihihi:

Parzych - 11 Lis 2009, 17:24

cywek, a może rozklej te chromy i pierdyknij je na czarnymat...
yarbin - 11 Lis 2009, 19:26

Parzych napisał/a:
może rozklej te chromy i pierdyknij je na czarnymat
może to jest jakieś rozwiązanie, bo teraz jak pisze bidżej, nie pasują do niczego, a tak może się będą z przednimi ładnie komponować. Jeśli to nie wchodzi w grę, to lepiej serię założyć chyba...
Skfarek - 12 Lis 2009, 10:58

cywek napisał/a:
bo się zaraz wkurzę, zejdę i zamontuję poliftowe :ok:
a tak serio, co do tyłu to mam mieszane uczucia, biały się fajnie komponuje, a z drugiej strony coś mnie ciągnie do seryjnych :-P poza tym, autem jeździ mój brat :ok:

na pewno nie powiedziałem w temacie fiesty ostatniego słowa, przydałby się mocniejszy silniczek <8> ale to już dłuższy temat, bardziej przyszłościowy :hihihi:


A wkurz się wkurz i zamontuj poliftowe wreszcie :-P

rallyfan - 16 Lis 2009, 18:26

fajna fura sie szykuje :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group