Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - Wywalanie bezpiecznika od pozycji

yarbin - 3 Maj 2008, 16:49
Temat postu: Wywalanie bezpiecznika od pozycji
Witam, odkąd mam fofkę pali mi się bezpiecznik nr. 6, czyli od lewej pozycji, zaraz po przekręceniu włącznika. Pierwsza teoria była taka, że zwarcie powoduje podświetlenie zapalniczki, ale dzisiaj z Mikołajem (dzięki za wspólne grzebanie) odłączyliśmy cały panel zapalniczki, przednie i tylne lampy, przyciski od przeciwmgłowych, grzania tylnej szyby, podświetlenia zegarów i kokpitu i dalej nawet bezpiecznik 15A wywaliło. Dodam tylko, że nie działa mi z tego powodu pozycja z przodu, podśw. zegarów a na konsoli środkowej świeci tylko symbol przeciwmgłowych tylnych. Jakieś pomysły?
diodalodz - 3 Maj 2008, 20:45

hak jest ??
yarbin - 3 Maj 2008, 20:48

nie ma
diodalodz - 3 Maj 2008, 22:56

odłącz kostkę od radia .
mikolaj_r - 3 Maj 2008, 23:25

Byla odłaczona, tez strzela :/ Diodalodz a moze to byc cos w zespolonym??
JaśIEmilek - 4 Maj 2008, 08:38

Może mała sugestia, sprawdźcie kable, może jakiś jest lekko przetarty i powoduje zwarcie, albo wyciągnijcie żarówkę przednią i włączcie, spradźcie czy z tyłu świeci i czy nie wywala bezpiecznik, jak nie wywali to coś z przednią postojówką, a potem na odwrót, czyli z tyłu wyciągnijcie, a z przodu włóżcie, może to wina żarówki, albo styki przy żarówkach są lekko wygięte na boki i się stykają.
yarbin - 4 Maj 2008, 10:45

Z tyłu pozycję mam spiętą "na krótko" z prawą lampą, bo jak mi wywalało ten bezpiecznik to mi się z tyłu pozycja traciła.
I co, jakieś pomysły jeszcze ?

andrzej - 9 Maj 2008, 18:18

Proponuje w miejsce bezpiecznika nr.6 od św.pozycyjnych podpiąć żarówke/kontrolke/
12v/5-10wat.Żarówka włączona w ten sposób/połączenie szeregowe /będzie sygnalizowała stan zwarcja danego obwodu i będzie łatwiej zlokalizować zwarcje oszczędzając na bezpiecznikach.Świecenie żarówki pełną mocą sygnalizuie stan zwarcja danego obwodu,żażenie oznacza zlokalizowanie uszkodzenia.Przy takim połączeniu żarówki można ruszać poszczególnymi wiązkami przewodów i lokalizować zwarcje nie obciążając instalacji prądem zwarciowym a zarazem uniknąć spalenia okablowania.

yarbin - 9 Maj 2008, 18:39

to jest całkiem sensowny pomysł, w wolnej chwili spróbuję. Dzięki za podpowiedź!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group