Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - Przełącznik zespolony...

kicer - 22 Gru 2007, 15:48
Temat postu: Przełącznik zespolony...
Mam duży problem (zbliża się zima więc może jakieś śniegi, deszcze itp) kupiłem na alledrogo przełącznik (już drugi mi ten sam facet przysłał) i drugi raz mam ten sam problem. Jak podłączeniu go i włączeniu zapłonu, zaraz włączają się wycieraczki, spryskiwacze i wywala bezpiecznik... No i niestety nie mam wzcieraczek. Teraz pytanie czy jest różnica w usytuowaniu pinów w kostce przy przełączniku? Bo wiem że są pewne różnice między samochodami z przed października 98 i po październiku 98 (ale czy elektryczne też????)??? Mój się już łapie na ten po październiku.

[ Dodano: Sob Gru 22, 2007 17:16 ]
Albo może wie ktoś gdzie można znaleśćschematy elektryczne z przed 98 i po 98r???? Jak tak to prosze o podanie stronki ewentualnie wysłanie na meila kicer87@o2.pl

odyniec - 22 Gru 2007, 17:19

a masz pewność kolego, że to przełącznik zespolony?!
kicer - 22 Gru 2007, 21:57

No to by było troche dziwne żeby zrobiło się jakieś zwarcie... Bo dosłownie wyciągnąłem jeden przełącznik (w którym padły kiedunki, wycieraczki działały bez problemu) pojeździłem jeden dzień bez przełącznika i następnego dnia włożyłem nowy-używany i zaczał mi się przepalać bezpiecznik... Normalnie ręce mi opadają jak sobie pomyśle że będe musiał szukać usterki...
odyniec - 23 Gru 2007, 12:02

jak Ci sie nie chce samemu robić to oddaj do elektryka... wybór należy do Ciebie, ale samoróbka i sie uczysz i oszczędzasz (ale tutaj jest dopisek małą czcionką - musi Ci się chcieć), albo tak delikatnie do elektryka oddajesz, a jeszcze delikatniejszy staje się w ten czas portfel Twój, już i tak zapewne świątecznymi zakupami i wydatkami odelżony.
kicer - 25 Gru 2007, 19:40

A ma ktoś może jakiś porządny schemat elektryczny układu zmywania i wycierania szyb???? (przód i tył) Bo mam tą książke typu "sam naprawiam" ale niestety tamten schemat jest beznadziejny...
Slaweeek - 29 Gru 2007, 20:08

a może przerywacz, alebo te kostki grube- chyba przekaźniki co są od tyłu skrzynki bezpieczników, któryś mógł paść. Ale to są tylko moje przypuszczenia... pozdro
kicer - 4 Sty 2008, 20:43

Dobra już raczej wiem o co kamman z tym szajsem... Niewiem jak to możliwe ale w tym starym i tym nowym (używanym) przełączniku jest różne rozmieszczenie pinów we wtyczce (powinno być) i teraz żeby to sobie ładnie poukładać musze znać rozmieszczenie tych że pinów a do tego jest potrzebny dokładny schemat z ich rozmieszczeniem... Więc może mógł by mi ktoś pomóc i wysłac (o ile ma takowy schemat) np na meila kicer87@o2.pl, był bym bardzo wdzięczny za pomoc.
Dziękować


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group