Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - Samochód nie pali brak iskry na świecy

ari - 17 Gru 2007, 23:17
Temat postu: Samochód nie pali brak iskry na świecy
Jak w temacie auto nie chce zapalić niema wogole iskry na świecy tylko kręci rozrusznik. Sprawdzalem prubówka ze prąd dochodzi do cewki zapłonowej. Chcąc sprawdzić cewke wymontowalem ja od kolegi z samochodu i podlączyłem do siebie też nic zmieniłem modul i też nic.Ale najciekawsze jest tto ze postoi pare dni i zapala bez żadnego problemu, tak bylo jak zacholowałem ją do elektryka on do niej z miernikiem w rękach a ona cyk i pali bez żadnego problemu bylo miesiąc spokoju i teraz znowu. Prosze o jakie kolwiek pomysly bo już brakuje mi sil. A święta bez samochodu i mozliwości transportu to marna perspektywa.
stahoojedyn - 17 Gru 2007, 23:24

wiesz co moze i glupota ale tez tak mialem tylko ze na krotkich odcinkach czasowych, odpiela mi sie pierwsza masa przy akumulatorze
ari - 17 Gru 2007, 23:30

A w ktorym miejscu jest ta pierwsza masa. Ja to w zasadzie jestm zielony jeżeli chodzi o elektrykę.
stahoojedyn - 18 Gru 2007, 17:17

odrazu przy akumulatorze (w kazdym badz razie ja tak mam) jest podpieta do polki akumulatora, idz po kablach znajdziesz
ari - 22 Gru 2007, 19:47

No niestety nie to ale samochód znów jeździ. Postawołem go na noc w garażu i rano patrze a on pali. Ale ciekawe było to że na benzynie chodził nie równo nie miał siły dławil się. A jak przełączyłem na gaz to wszystko było oki w związku z tym mam drugie pytanie czy np. jeżeli pompka paliwa nie podaje paliwa do silnika to czy komputer może zablokować iskre na świecach.
diodalodz - 22 Gru 2007, 20:46

nie może .
ari - 22 Gru 2007, 22:43

A czy ma ktos schemat instalacji zaplonowej do tego modelu ????
diodalodz - 23 Gru 2007, 02:08

a co cię interesuje ??
1 pin do kompa do pinu 24
2 pin wolny
3 pin do kompa36 pin
4wolny
5 pin minus czujnika położenia wału
6 pin plus czujnika wału
7 ekranowanie przewodów do kompa i czujnika wału
8 pin +12V po stacyjce
9 masa
10 odpalanie cewki nr1 minusem
11 wolny
12 pin odpalanie cewki nr 2 minusem
zasilanie i cewek i modułu od jednego bezpiecznika 15A

ari - 23 Gru 2007, 07:36

NO to się poddaje :kaput: Po swiętach musze odprowadzic auto do elektryka bo widze ze sam to nie dam sobie rady a tym bardziej że tam pod maska to nawet niema gdzie reki wlożyć.
diodalodz - 23 Gru 2007, 18:16

masz Edisa na ścianie grodziowej ??czy zapłonem steruje komputer już bo były obie opcje .
ari - 24 Gru 2007, 08:09

mam nawett kupilem drugiego i zamieniłem dalej to samo nie pali.
diodalodz - 24 Gru 2007, 14:28

to weź woltomierz i sprawdź czy między
Podziałka 20 DC
8a 9 pinem jest +12 V po przekręceniu stacyjki .
9 a10 troche mniej niż 12V
9 a 12 troche mniej niż 12V
Potem przestaw miernik na omomierz do 2 K
i włącz między styki 5 i 6 odczytaj wartość z tego co pamiętam ok 800 ohm
jeśli tak bedzie to przełącz na voltomierz do 2V
postaw miernik na szybie i włącz rozrusznik i patrz czy bedzie się pojawiać napięcie ok 1 V ale jak bedzie 0,4 -0,6 też bedzie ok .
jeśli przejdzie taka ścieżkę to zapalić musi .

ari - 29 Gru 2007, 21:40

Dziekuje za szczegułowa porade narazie miałem przerwe swiąteczna ale niestety czas wrócic do żeczywistości i zabrac się za fiestke jak tylko sie ogarne.
maczeta10 - 22 Sty 2008, 15:15

Ponieważ wątek mi zamknęli u mnie padnięta cewka była przy tych samych obiawah od spodu lekkie pęknięcie miała. Zakupiłem nową Boscha mam nadzieję że z rok przetrzyma :-) , całość kosztów 160zł więc nie tak drogo jak to wszyscy piszą . Powodzenia
Bongo - 1 Lut 2008, 13:11

dioda a jak mi sie na czujniku polozenia walu nie pojawia napiecie to co padlo ??
maczeta10 - 1 Lut 2008, 14:37

Słuchaj po cewce padł mi ostatnio modół-EDIS tak więc wszystko może się zdarzyć :-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group