Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - POMOCY POTRZEBUJE!!!totalny brak prądu

frodo666 - 14 Paź 2007, 23:03
Temat postu: POMOCY POTRZEBUJE!!!totalny brak prądu
witam . sprawa wygląda tak . pojechałem do kumpla . normalnie mi odpalił. wracam chce odpalić przekręcam kluczyk , kontrolki sie zaświeciły , od ładowania też , pompa paliwa też zadziałała, i nagle cisza. wszystko zgasło. ZERO REAKCJI. TOTALNY brak prądu , nic nie działa.
otwieram maskę przetarłem styki, chociaż 3 miechy temu wymieniałem klemy i akumulator. zakręciłem , wsiadam przekręcam i jest prąd. juz sie ciesze a tu ..........lipa!!! to samo. przekręcam kluczyk i znowu brak prądu. sciągnąle na chwile klemy , założyłem spowrotem i zadziałało ale tym razem odruchowo najpierw zapaliłem światła - postojówki działały ale jak włączyłem mijania to stało sie to samo co za próbą odpalenia.


prosze o pomoc.
cholera na studia chce wracać :-( :-( :-(

Freeman - 14 Paź 2007, 23:48

frodo666 napisał/a:
chociaż 3 miechy temu wymieniałem klemy i akumulator.
w takim razie sprawdz połoczenie głównych kabli z klemami i na wszelki wypadek jeszcze raz klem z aku
diodalodz - 15 Paź 2007, 00:31

zawsze jest tak że od akku idzie jeszcze jeden przewód do instalacji wewnątrz auta. często w wiązce łączy się z przewodami od alternatora . wiec musisz sprawdzić co jest grane . Czasami w niektórych fordach instalacja jest dość zamieszana i prąd z akku idzie na alternator i z alternatora dopiero do instalacji auta . często wtedy winne są nadpalone styki we wtyku alternatora . nie wiem który masz układ wiec ciężko mi coś doradzić . Trzeba sprawdząć kolejno od źródła . na wszelki wypadek zmień akku na jakiś inny bo czasami tak właśnie obrywają się płyty . Kilka aut takich do mnie trafiło co raz paliły raz nie i wystarczyło puknąć w akku i wszystko działało zeby za chwile przestać :)
Piter - 15 Paź 2007, 11:30

Dokładnie zacznij od podmiany akumulatora. Tak może być jak padnie cela.
frodo666 - 15 Paź 2007, 16:44

problem rozwiązany okazało sie że mam zaśniedziałe kable heheh. wystarczyło odkręcić masę od skrzyni ,przeczyścić i wszystko OK!

pozdro , dziękówa!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group