Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Fiesta mk1 - uciekające paliwo.

Qba1983 - 22 Lut 2007, 10:38
Temat postu: Fiesta mk1 - uciekające paliwo.
Witam mam taki mały prblem. Mam fiestę mk1 na gaźniku weber 32/34 DFT. Jak samochód postoi pare dni to paliwo z gaźnika znika i nie idzie odpalić bestii. Trzeba rozkrecać gaźnik i dolewać paliwa do komory. Nie wiem co się dzieje a nie lubie zasysać paliwa z węża :D

Jeśli ktoś się spotkał z takim problemem to proszę o pomoc :) Z góry thnx

lehu8 - 22 Lut 2007, 12:11

Przy gorącym silniku paliwo zawsze troche odparuje, sprawdziłbym poziom paliwa w gaźniku i ewentualnie wyregulował ;-)
Qba1983 - 22 Lut 2007, 12:58

Ale na gorącym silniku jest ok nawet jak samochód wystygnie to zapala od kopa. Chodzi o to, że jak postoi bezczynnie przez parę dni to jest kicha i nie ma paliwa w gaźniku. :D
diodalodz - 22 Lut 2007, 16:28

wysłałem ci pw ale tak sie zastanawiam to w sumie nie ma za bardzo którędy uciekać to paliwo . Jedyna wersja to odparowanie . Zawsze jest tak ze zasilanie paliwa jest z głowiczki gaźnika i nie ma rurki w dół . Wiec zaciągnać nie może. w gaźniku jest elektrozaworek zobacz czy on sie nie zatarł i czy śmieci pod nim nie ma . On blokuje dopływ paliwa do dysz wolnych obrotów zeby właśnie nie spływało paliwo do gardzieli i zeby silnik nie miał samozapłonów .
Qba1983 - 22 Lut 2007, 19:21

elektrozaworka nie mam, jest śruba, on mi padł i koleś jak regeenerował gaźnik zaślepił. Ale to nie to bo jakoś jeździłem bez tego zaworu przez 4 miesiace i bylo ok, a dopiero od jakiegos miesiaca znika paliwo :)
diodalodz - 22 Lut 2007, 20:59

jedynym miejscem może być ten zaworek albo pompka przyspieszenia . Jak ci kolo regenerował to weź go za ryj niech robi jeszcze raz wzioł kase to musi dać gwarancje .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group