Forum FiestaKlubPolska -

Car Audio i CB - Kondensator...

Kacper - 27 Paź 2004, 21:46
Temat postu: Kondensator...
dziś stojac w korku za Astrą przygladałem sie moim światełkom....i zauwarzyłem ze jak rypnięcie basu jest to swiatełka przygasają !!...
No i ten stan rzeczy zmusił mnie do myślenia nad kondensatorkiem...
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=33566218 czy coś takiego moge wogóle brac pod uwage, zlikwiduje to chociaz troche przygasanie swiatel ? bo na kondensator przyznam sie iz 200-300zł nie mam...

JoeMix - 28 Paź 2004, 07:29

No nie wiem, napewno nie zaszkodzi, jak masz duże spotki napięcia to sprawć zasilanie wzmacniacza... 2 dobre przewody prosto z akusa... nie zaszkodziło by skontrolowanie stany alternatora... co by ładowanie dobre było...
Kacper - 28 Paź 2004, 08:05

acha... czyli wymiana przewodów na grubsze i ten kondzior powinien troszke poradzic sobie z robieniem z siebie dyskoteki na drodze ?
a kwestie alternatora narazie zostawie.

JoeMix - 28 Paź 2004, 09:02

Sprawć szczotki i regulator napięcia (jedną albo 2 srubki trzbe wykrecić i wupadnie) bo może masz koncówke szczotek i nie wyrabia na ładownaiu i z akusa sporo ciągnie...
Kacper - 28 Paź 2004, 16:27

alternator naprawde zostawmy w spokoju :D będzie inny, bo z tym juz miałem duzo przezyć i udało mi sie tanio kupic inny.
mucha - 28 Paź 2004, 20:51
Temat postu: yo
ile masz rms ? piecyki jakie dlugosci kabli i jaka grubosc ?
Kacper - 28 Paź 2004, 20:53

1 piecyk Blaupunkt 4100 (640Watt ale muzycznej). podobno ma w RMS 4x50Watt .... swiatełka widac ze przygasają !!
kabel 5 metrów 7mm2

Kurtus - 28 Paź 2004, 22:30

mialem to samo :( bez kondzia sie nie obejdzie
suchy - 29 Paź 2004, 01:31

http://www.fiestaklubpols...t=1131&start=40
to o 10.000mikro przed ostatni post :idea: :idea: :idea:

Kacper - 29 Paź 2004, 07:40

czytałem ten wątek... tylko ze nie zauwarzylem aby ktos napisał o tym ze taki kondzior (typu np 47 000uF) zrobi brak dyskoteki z światel na drogach...
Rozmawialem z muchą i chyba czeka mnie wymiana kabli na grubsze... bede mial raz na zawsze z tym spokuj

Ps a nie wiecie jak z trwałością takiego kondzia (ten co w linku u góry najlepiej) ? wytrzyma to to Zime ?

Aksag - 29 Paź 2004, 10:56

słuchaj kondenatory elektrolityczne bo o takich mowa są mokre wytrzyma dopuki niewyschnia ten z allegro wydaje się być stary niewidać dokładnie bo zdjęcie kiepskie ale im starszy tym gorszy w Twoim przypadku założył bym faktycznie kilka 10000 mkro żeby dąło to jak największą pojemność skoro niemasz kasy na jakiś pożądny 1F a to raczej zlikwiduje Ci dyskoreke na drodze
Kacper - 29 Paź 2004, 16:12

czyli kupic 10000 mikro nieelektrolityczne w sklepie ? i teraz pytanie...bo na tym z allegro to widzialem jak podłaczyc...a kilka kondziorów jak podłaczyc ? jeden za drugim ? czy co...
JoeMix - 29 Paź 2004, 16:55

Jak chcesz tak dużą pojemność to nie da rady inaczej, musi być kondesator elektrolityczny... jak podłaczyć... proste, take kontesatory są biegunowe, to zanczy ze mają wyprowadzenie + / - i łączysz wszystkie plusy razem, i wszystkie minusy razem... i ospoaiwdnie + do zasilania a - na mase
Kacper - 29 Paź 2004, 17:01

JoeMix napisał/a:
Jak chcesz tak dużą pojemność to nie da rady inaczej, musi być kondesator elektrolityczny... jak podłaczyć... proste, take kontesatory są biegunowe, to zanczy ze mają wyprowadzenie + / - i łączysz wszystkie plusy razem, i wszystkie minusy razem... i ospoaiwdnie + do zasilania a - na mase


Jak elektrolityczny... one podobno zimy nie wytrzymują :roll: to co mam w koncu zrobić...

suchy - 29 Paź 2004, 18:27

to musi byc elektrolit mniej wiecej to takie cos

Aksag - 29 Paź 2004, 23:52

Kacper napisał/a:
Jak elektrolityczny... one podobno zimy nie wytrzymują :roll: to co mam w koncu zrobić...


ja nienapisalem że nie wytrzymują zimy tylko że są mokre i działają dopuki niewyschnie elektrolit !!!!!!! możesz połączyć je równolegle :!:

Kacper - 30 Paź 2004, 22:18

Aksag napisał/a:
ja nienapisalem że nie wytrzymują zimy tylko że są mokre i działają dopuki niewyschnie elektrolit !!!!!!! możesz połączyć je równolegle :!:


wiem wiem, tylko na innej stronie o car audio coś takiego czytałem... :wink:

suchy - 30 Paź 2004, 22:29

elektrolity są wszedzie np radio wzmachol itp radio ci gra po albo w zimie bo mi gra :wink:
Kacper - 30 Paź 2004, 22:42

suchy napisał/a:
elektrolity są wszedzie np radio wzmachol itp radio ci gra po albo w zimie bo mi gra :wink:


:lol: :lol: no to wtopa...hehe
dzieki

szynszyl - 31 Paź 2004, 07:24

taki najgłupszy nie jestem i wiem, że pakowanie bez umiaru kondensatorów nie wychodzi na zdrowie. zbyt duże stałe czasowe jakie wprowadza taki kondensator powodują uśrednienie sygnału. odpowioedź czasowa układu na wymuszenie też jest przez niego korygowana. dąży się zawsze do optymalizacji układu pod względem energetycznym i impedancyjnym.
Kacper - 31 Paź 2004, 07:26

szynszyl napisał/a:
taki najgłupszy nie jestem i wiem, że pakowanie bez umiaru kondensatorów nie wychodzi na zdrowie. zbyt duże stałe czasowe jakie wprowadza taki kondensator powodują uśrednienie sygnału. odpowioedź czasowa układu na wymuszenie też jest przez niego korygowana. dąży się zawsze do optymalizacji układu pod względem energetycznym i impedancyjnym.


No ja myśle zeby kupic taki jeden wiekszy od 10 000uF.... czyli coś takiego jak na tej aukcji, ale nowego - na 1F mnie nie stać

szynszyl - 31 Paź 2004, 07:41

a może warto przeczytać ten post na początku działu "przyklejony" i dobrać pod kątem swojego sprzętu, nie uważacie?
Kacper - 31 Paź 2004, 07:58

szynszyl napisał/a:
a może warto przeczytać ten post na początku działu "przyklejony" i dobrać pod kątem swojego sprzętu, nie uważacie?


Napoczątek zmienie kable na jakieś lepsze - a potem zobacze, jezeli nadal bedzie wystepował ten efekt zainteresuje się jakimś kondziorem.
Myśle ze narazie temat bedize zamkniety...do czasu az kable zmienie (przyszły miech)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group