Forum FiestaKlubPolska -

Tuning mechaniczny - Maerik's black wreck

maerik - 12 Wrz 2006, 23:58
Temat postu: Maerik's black wreck
Witam!
Jako że jestem człowiekiem bardzo chorym na głowe mam zaszczyt prezentować forda fiestę die zweite odsłonen!
Tak to się zaczęło...

Po sprowadzeniu:



Remont blach:





Do niedawna:









Niedługo zaprezentuje przeróbki które będzie przeprowadzał już nowy właściciel czyli ja :ok:

PumaRST - 13 Wrz 2006, 08:11

no to zaprezentuj :D
doogi - 13 Wrz 2006, 08:22

chyba moge zdradzić ze to klekocik :)
Mafios - 13 Wrz 2006, 08:45

Gebal napisał/a:
chyba moge zdradzić ze to klekocik :)


a po co mu klekot ? kaput

Darekmk3 - 13 Wrz 2006, 08:53

Gebal napisał/a:
chyba moge zdradzić ze to klekocik :)


nic nie zdradziles bo chyba wiekszosc z nas wie o tym ...

pozdro :)

zefir - 13 Wrz 2006, 09:05

szkoda ze chcesz opchnac RS1400 :(
jaczylibodzio - 13 Wrz 2006, 09:20

Dobra ale gdzie ta fofi? :-)
Daras84 - 13 Wrz 2006, 15:32

no wlasnei dawaj foty :P
Fordon - 13 Wrz 2006, 16:27

Dawniej ta fiesta nalezala do Szpanera silnik to 1.6D z MK2... tylko nie krec jej pod 5tys obr. bo padnie szybciej jak ustawa przewiduje... :D
Mafios - 13 Wrz 2006, 17:42

macie http://hordeofwolves.free...sta%20biton.JPG
dday - 14 Wrz 2006, 00:02

Mafios napisał/a:
macie http://hordeofwolves.free...sta%20biton.JPG

o żesz holera :yyy: :yyy: :yyy: co to za UFO 8| :fox:

Żółwik Tuptuś - 14 Wrz 2006, 08:19

maerik daj foty tego cuda bo topik sie zrobił średno tuningowy .
Dynamike - 14 Wrz 2006, 10:26

A ja słyszałem że od wczoraj ta fiesta ma niesamowicie wyczesane foteliki!!!! :D
maerik - 14 Wrz 2006, 11:00

Fordon napisał/a:
tylko nie krec jej pod 5tys obr. bo padnie szybciej jak ustawa przewiduje... :D


Ups... :V:

Żółwik Tuptuś napisał/a:
maerik daj foty tego cuda bo topik sie zrobił średno tuningowy .


Niedługo będą moje fotki bo wczoraj wstawiałem nową szybę kierowcy, moja Miśka zrywała folię przyciemniającą z szyby pasażera i założyliśmy fotele z RS1800 (tak jak pisał Dynamike :) ). Przeróbek jeszcze trochę będzie bo auto mi się jeszcze nie podoba.
Możecie komentować do woli ;]
Mafios nie wydalam na benzyne do jazdy na codzień XR1400 i aż żal mi ją trzepać na takie trasy. Niech ktoś inny pociągnie mój projekt - ja już swój plan co do 1.4i zrealizowałem. Poza tym straciłem niedawno ok. 2 kafle na odbudowę niebieskiej fiesty Kamili, którą rozbiłem jakiś czas temu. Teraz oboje mamy dieselki.
Kiedyś sobie kupie coś mocnego albo wzmocnie klekota jak mi się będzie dalej podobał maniac .

Poprzedni właściciele, którzy stworzyli to autko (Szpaner i BoYaSs z forum) opisali przeróbki tak:
- polerowane alufelgi 14'' + 185/55/14
- tylne lampy lexus look
- sprężyny Weitec -50mm
- sportowa kierownica MOMO 32cm
- niebieskie podswietlenie deski rozdzielczej
- białe tarcze podświetlane od spodu
- elementy deski rozdzielczej pomalowane na srebrno
- brak oznaczeń
- bad look
- sportowy wlew paliwa (nie imitacja)
- przyciemnione szyby
- czysta tylna klapa
- usuniete listwy, klamki, zamki, tylna wycieraczka itp.
- jedna wycieraczka z przodu
- szerokie zderzaki z halogenami (FUTURA)
- sportowy wydech końcowy
- neony wewnętrzne
- aluminiowa gałka dzwigni zmiany biegów
- dywaniki z blachy ryflowanej
- skórzane srebrne mieszki
- nakładka alu na ręczny
- lusterka chrom M3 look
- odpalanie na przycisk
- drzwi i tylna klapa otwierane na pilota
- czarna skórka na bokach drzwi
- aluminiowe korbki do szyb (nieb.-alu)

Mafios - 14 Wrz 2006, 17:29

o nie tylko nie ona ... wole twoja xr1400
maerik - 14 Wrz 2006, 18:01

Mafios napisał/a:
o nie tylko nie ona ... wole twoja xr1400


Spoko Mafia - naprawie ją. A żebym nie był gołosłowny - wyszarpane boczki z brzydkiej skajki, wstawione nieprzyciemnione szyby z przodu (uwierzcie na słowo) i foteliki takie jak ty masz Mafia ;]


Aha i zaskocze was - fotele w mojej XR1400 (seria po '92r) są dla mnie lepsze i wygodniejsze niż z RS1800 fajka
Silnikowo też wole swoją XR1400 ale ten DIESELek naprawde pali bardzo mało.

Arkadius - 14 Wrz 2006, 18:08

-50 sprężyny?? a amor? nie mów ze seria?
maerik - 14 Wrz 2006, 18:12

Arkadius napisał/a:
-50 sprężyny?? a amor? nie mów ze seria?


A gdzie tam -50, chyba na papierze. Nie powiem żeby poprzedni właściciele bezpiecznie tuningowali tą furę - amor seria ale dobrze się prowadzi i tak zostawie bo to nie będzie już rajdówka. Ew. założe EIBACHY.
W swojej benzynowej mam -40 z tyłu a jest niżej niż ten WEITEC -50 :-P

Fordon - 14 Wrz 2006, 19:24

Pamietaj ze silnik diesla jest ciezszy o wiele od bezyniaka i ze zawias ktory rzekomo obniza bezyniaka 1.4 o -40mm to 1.8D obnizy na -50mm do tego szybciej padna gumy wahaczy i lozyska beda umierac w szybkim tepie... aaa i jak bedziesz mial okazje to kup rozporke co by sie nie skladala biedaczka na konstrukcji... ;)
W razie pytan to wal na GG ;)


Pozdrawiam

Mafios - 15 Wrz 2006, 08:51

maerik napisał/a:
Mafios napisał/a:
o nie tylko nie ona ... wole twoja xr1400


Spoko Mafia - naprawie ją. A żebym nie był gołosłowny - wyszarpane boczki z brzydkiej skajki, wstawione nieprzyciemnione szyby z przodu (uwierzcie na słowo) i foteliki takie jak ty masz Mafia ;]
[url=http://img107.images....th.jpg]Obrazek[/URL]

Aha i zaskocze was - fotele w mojej XR1400 (seria po '92r) są dla mnie lepsze i wygodniejsze niż z RS1800 fajka
Silnikowo też wole swoją XR1400 ale ten DIESELek naprawde pali bardzo mało.

zmien te pstryczki w panelu ogrzewania bo wygladaja jak w czolgu

cinot - 15 Wrz 2006, 10:05

E gadacie prócz siolnik to naet ładna, podobna do mojej
RKRman - 15 Wrz 2006, 10:55
Temat postu: diesel maerika
HEJ :P

no to czekamy na "znormalnienie " tego toczydełka , znając twoje gusta Łukasz ogołocisz ją z paru nieseryjnych dodatków :D

POZDRAWIAM i życzę nieco dłużeszej miłości niż w przypadku XR 1400

osimek1 - 15 Wrz 2006, 13:12

maerik napisał/a:
- usuniete listwy, klamki, zamki, tylna wycieraczka itp.


wiesz ze niestety ale za to mozesz w najlepszym wypadku stracic dowod rejestracyjny?? ponoc czasem nawet jakies mandaty za to probuja wlepic :/

a FoFi fajna;)

maerik - 15 Wrz 2006, 13:59
Temat postu: Re: diesel maerika
RKRman napisał/a:

POZDRAWIAM i życzę nieco dłużeszej miłości niż w przypadku XR 1400


Ależ ja ją dalej kocham tylko nie mogę z nią być :cry:

osimek1 napisał/a:
maerik napisał/a:
- usuniete listwy, klamki, zamki, tylna wycieraczka itp.


wiesz ze niestety ale za to mozesz w najlepszym wypadku stracic dowod rejestracyjny?? ponoc czasem nawet jakies mandaty za to probuja wlepic :/

a FoFi fajna;)


Wiem, mówili w TV Trwam :2xf:
Ja bym tego nie robił w aucie ale skoro już jest to trudno...
Większość ludzi sika ze szczęścia na widok (albo na brak widoku) klamek, nie wiem co w tym takiego cudownego... :yyy: Ważne żeby w zimie się dało otworzyć i odpalić auto ;)

RKRman - 17 Wrz 2006, 07:26
Temat postu: Re: diesel maerika
maerik napisał/a:


Ważne żeby w zimie się dało otworzyć i odpalić auto ;)


..klamki przerobimy ( dokleimy je do nadwozia a pod spodem ukryty klawisz do wyzwalania siłowników :ok: ) ..zimą bedziesz brał serducho do domciu i już ..co tam 4-e piętro , zagrzejesz pod kołderką to na pewno odpali .....od pierwszego " kopa" :hahaha:

Lokmen - 17 Wrz 2006, 11:22

osimek1 napisał/a:
maerik napisał/a:
- usuniete listwy, klamki, zamki, tylna wycieraczka itp.


wiesz ze niestety ale za to mozesz w najlepszym wypadku stracic dowod rejestracyjny?? ponoc czasem nawet jakies mandaty za to probuja wlepic :/

bzdura...

Arkadius - 17 Wrz 2006, 11:56

Łokmen napisał/a:
bzdura...


chyba nie dokońca bo z tego co wiem to klamki w drzwiach przednich muszą być inaczej przeglądu nie przejdzie...

jaczylibodzio - 17 Wrz 2006, 12:18

Cytat:
bzdura...
Jednak prawda. Tlumaczone jest to tym z przy wypadku straz, policja czy lekarze chca otworzyc drzwi zeby dostac sie do kierowcy czy pasazera. Sam sie z ciekawosci dopytywalem.
Lokmen - 17 Wrz 2006, 12:25

ok - jak ma sie wypadek i szyby są całe to znaczy ze to nie był jakiś mega zadżebisty wpadeki teoretycznie moge sam wysiąść z samochodu o własnych siłach - ale jeśli pójdą szyby bo jauto straci geometrię lub podobnie (albo ewentulalnie ktoś mi walnie w bok) to i tak klamki są zbędne bo albo potną mi bude zeby mnie wyciągnąc albo otworzą sobie drzwi od środka (jeśli ruszą głową i troche pomyslą)....
maerik - 17 Wrz 2006, 12:27

W piątek do nocy i sobotę do popołudnia bawiliśmy się z kolegą (dzięki Maślan) zawieszeniem moich fiest. Jako, że wygrzebałem z piwnicy trochę sprężyn i amorków pozwolę sobie je przedstawić. Testowaliśmy to zawieszenie z tyłu bo łatwiej jest je po prostu wymienić (2 śruby od kielichów i jedna przy belce). Poza tym przedni jeden amor się zapiekł na górnej śrubie i nie daliśmy rady go ruszyć. Będę potrzebował jakiejś koncepcji i pomocy z tym.


W trakcie prac


Seryjne zawieszenie i zawieszenie XR1400 :2xf:

Tymczasem przejdźmy do testów:

Koni - zestaw - zestaw bardzo sztywny, wręcz dedykowany na tor - z mojej rajdóweczki XR1400, wcześniej go nie rozbierałem ale okazało się, że to zestaw. Na przednich widnieje napis VA 100 :) Czyżby 100mm Vorderachse? Hehe... Przełożyłem go do testów do diesla an tył ale stwierdziłem, że diesel nie będzie narazie rajdówką i musi mieć coś miększego do jazdy na codzień - zawias koni zostaje w XR1400.

Magneti Morelli (najtańsze ale nowe amorki) z Weitec'iem -50mm - nowy, dobry, tani amorek i zbyt miękka sprężyna - mamy komfort ale żadnej poprawy sztywności - ogólnie nie polecam bo koło "lata" jak na serii i auto się zbytnio buja (pozdro Piesek ;)) Tak oto wygląda ten zestaw:



Magneti Morelli z Eibachem RS -35mm - amorek taki sam, bardzo dobre dość sztywne sprężyny - komfor pozostaje taki jak przy niższym Weitecu, przy dość dużej sztywności zawieszenia. UWAGA - to, że na sprężynach jest napisane 50XXXX nie oznacza, że obniżają o 50mm jak to się niektórym i mnie też wydawało! Zostaje w dieslu bo dobrze mi się na nim jeżdzi, oto zwycięzca:


A tak leży gotowy tył (już też na moich niepraktycznych germanach) fajka :

jaczylibodzio - 17 Wrz 2006, 12:34

Cytat:
ok - jak ma sie wypadek i szyby są całe to znaczy ze to nie był jakiś mega zadżebisty wpadeki teoretycznie moge sam wysiąść z samochodu o własnych siłach - ale jeśli pójdą szyby bo jauto straci geometrię lub podobnie (albo ewentulalnie ktoś mi walnie w bok) to i tak klamki są zbędne bo albo potną mi bude zeby mnie wyciągnąc albo otworzą sobie drzwi od środka (jeśli ruszą głową i troche pomyslą)....
Taki mamy fajny kraj :/
Daras84 - 17 Wrz 2006, 22:44

bardzo ładnie zacyzna sie prezenbtowac ten Dieselek ;) oczywiscie lotka trafi na swoje miejsce :>
Fordon - 17 Wrz 2006, 22:56

Daras84 napisał/a:
bardzo ładnie zacyzna sie prezenbtowac ten Dieselek ;) oczywiscie lotka trafi na swoje miejsce :>

puki co wyglada fajnie ale nie jezdzi... :-) no ale wstepne rozmowy juz byly co by zrobic z niej kle kle psssst :) ale mocy nie zdradze...

Dynamike - 18 Wrz 2006, 10:01

No właśnie.....widziałem całe te operacje przez balkon...a tak swoją drogą to zapomniałeś że miałeś być u mnie w piątek wieczorem na małej popijawie? A teraz to co, wódka mi została...... :lol:
A żeby nie robić zupełnego OT, to na zawieszenieu i kółkach z xr1400 będzie wypas, tylko jeszcze zostaje ten dźwięk......... :?

trzeci - 18 Wrz 2006, 13:31

Łukasz, przyznaj się, chcesz zabrać DjPlebanowej Fiestce koronę najpiękniejszej ?
Gdyby Ci się udało, byłby to jej powrót na tron ;-)
A że zwolenników German Style u nas sporo, to zapowiada się zacięta rywalizacja na Zlocie.
Pozdro ...

Laskosz - 18 Wrz 2006, 20:10

a mnie się podoba ten dźwięk :) jakbym miał teraz auto kupować to tylko kle kle grzechotnika 8)
LOY - 18 Wrz 2006, 20:41

Łokmen napisał/a:
ok - jak ma sie wypadek i szyby są całe to znaczy ze to nie był jakiś mega zadżebisty wpadeki teoretycznie moge sam wysiąść z samochodu o własnych siłach - ale jeśli pójdą szyby bo jauto straci geometrię lub podobnie (albo ewentulalnie ktoś mi walnie w bok) to i tak klamki są zbędne bo albo potną mi bude zeby mnie wyciągnąc albo otworzą sobie drzwi od środka (jeśli ruszą głową i troche pomyslą)....


jak zwykle łokmen tworzysz radośnie -wygodne teorie na potrzebę chwili. I jak zwykle do upadłego będziesz bronił braku klamek bo ...sam ich nie masz :he: .
To co wypisujesz ..obraza moją inteligencję i reaguje sprzeciwem bo takimi bredniami zachęcasz "zielonych forumowiczów" do równie idiotycznych i niebezpiecznych przeróbek ..a jesteśmy tu by pomagac i radzić .
ludzie potrafią zasłabnąc za kierownica w najmiej oczekiwanym momencie ..a ogłupieni inni ludzie zamiast pomagać ..szukaja ..klamek :-( bo mało kto będzie na tyle reztropny by biec po cos cieżkiego i wywalac szybę . Nawet po konkretnym dzwonie często daje się otworzyć drzwi ..ale trzeba mocno szarpać ..a wiesz za co ..za klamkę . łokmen pomyśl ..wygłaszając swoje herezje możesz naprawdę narazić kogos na spore niebezpieczeństwo...i nie każ ruszac głową i myślec ekipom ratunkowtym ...pomyś najpierw sam...temat i problem pozostawiam do indywidualnego przemyślenia przez forumowiczów .
PS ..niektórzy wiedzą ze na codzien zajmuję się budową i projektowaniem samochodów.
Wierzcie mi zę masę czasu poświecamy na zapewnienie maksymalnej ochrony podróżującym ..staramy się dbać o ich bezpieczenstwo i czasem myśleć za nich :( ..i szlag mnie trafia jak ktoś pisze takie bradnie niwecząć trud innych ludzi.
LUDZIE TUNINGUJCIE WASZE BRYKI-ALE NAPRAWDĘ MYŚLCIE O BEZPIECZEŃSTWIE!!.
to mozna pogodzic ;/
pezrpraszam za OT...ale wybaczcie mi -trzeba było

Arkadius - 18 Wrz 2006, 21:07

LOY mądrze gada :) zresztą jak zawsze rozumiem bagażnik mozna pozbawić zamka itp... tylnie drzwi też ewentualnie ale przednie muszą mieć te klamki jakie sa takie są ale muszą zostać!


a żeby nie było jako takiego OT to maerik fajnie wygląda gleba tyłu :) jeszcze zrób coś ładnie z przodem :) i moze jakaś końcówke ładną na wygarek być zafundował sobie? bo tego chyba z tyłu jedynie brakuje teraz

xr2fun - 18 Wrz 2006, 21:20

Łokmen - szyby wylatują czasami w całości jak są na uszczelkach. Jak nie masz klamek to w przenośni tak jakbyś zaspawał drzwi. I jeszcze jedno pytanie miałeś już kiedyś porządnego "dzwona", jeżeli nie to pisz co by było gdyby - bo jak czytam o wycinaniu to niedobrze mi się robi a w paru takich akcjach niestety musiałem brać udział.
Fordon - 18 Wrz 2006, 22:02

Cytat:
tylko jeszcze zostaje ten dźwięk.........

klekot wolnossak ladnie gada na przelocie... moze nie tak jak bezyna ale tez ladnie
Cytat:
moze jakaś końcówke ładną na wygarek być zafundował sobie? bo tego chyba z tyłu jedynie brakuje teraz

to ja powiem tak sam mam u siebie wstawiony wydech Remus-a DTM ale ktos ostatnio mi zwrocil uwage ze jak depne (a wiadomo dieselki zakopcic potrafia a nawet musza) to
Cytat:
idzie taki wygar jak z komina
co moze lekko przeszkadzac... wiec najlepszym rozwiazaniem bylo by zalozenie normalniej koncowki zagieten w dol co by nie zakopcic aut za soba... :devil:


Pozdrawiam

Piter - 23 Wrz 2006, 00:44

Krótko postaram sie dopowiedzieć:
1. Strasznie fajne koła :)
2. Strasznie nie fajny wydech
3. Lampy... czerwone lepiej by się prezentowały.

Heya...

maerik - 9 Lis 2006, 11:02

Auto zostało całe zakonserwowane, wymienione zostały rzeczy tego wymagające aczkolwiek nie do końca się to udało bo wyszły pewne problemy z niektórymi częściami i naprawami. Ogólnie wszystko było na dobrej drodze, wczoraj założyłem lusterka MK3.5, drążek zmiany biegów w skórze, a dziś:



Będzie kłopot :cry:

odyniec - 9 Lis 2006, 14:34

nieeeee co się stało??? ktoś w Ciebie czy Ty w kogoś??
Arkadius - 9 Lis 2006, 15:42

ajjjj brzydko :( 5cm i by maska była nie tknięta chociaż :/ szkoda autka :( ale moment rach ciach i będzie jak nówencja :D
maerik - 9 Lis 2006, 15:44

Ja w kogoś ale wina tego kogoś bo raczej nie powinien zawracać na zakorkowanej 2pasmówce.
trzeci - 10 Lis 2006, 21:04

Ech, Łukasz ;-(
Tyle się nasłuchałem o Twoich przygodach z tym autkiem a tu teraz jeszcze ta stłuczka ?
Przerąbane, ale jeśli to nie z Twojej winy to może jednak na tym skorzystasz.
Powodzenia.

maerik - 9 Gru 2006, 14:47

Dziś pokleiłem zderzaki, założyłem nową lampę żeby autem dało się na legalu turlać.
Dziś też, po miesiącu stania, auto odpaliło raz, zgasiłem je po 5 minutach i zdechło (nie odpala) :1xf:
Szkoda, że wydałem bardzo dużą kasę na konserwację i pracę przy zawieszeniu przed 2 miesiącami...
Wciąż sporo wartościowych rzeczy jest na aucie - mogę je zacząć rozsprzedawać i wyjdę mniej więcej na kwotę jaką mnie auto kosztowało (nie licząc opłat, rejestracji i innych niepotrzebnych pierdół tuningowych).
Powiem wam, że mam dość problemów z autami... chyba zdecyduję się pociąć tego szrota na części, bo dostałem dziś korzystną ofertę takiego projektu... projektu ŻYLETKA nunu

Daras84 - 9 Gru 2006, 15:10

ciachaj dziada i kupuj rs1800 :D
Fordon - 9 Gru 2006, 15:18

Nic nie ciachaj... info na PW... zostaw kle kle...
Piesek - 9 Gru 2006, 16:24

heheh Konrad zszedł z ceny za jego engine widze :D
Piter - 9 Gru 2006, 23:16

maerik, a rób co chcesz byle tylko była CZARNA ! :D
PumaRST - 10 Gru 2006, 08:27

Maerik pogadamy dzisiaj to powiesz jaki masz plan :D
maerik - 10 Gru 2006, 09:27

Daras84 napisał/a:
ciachaj dziada i kupuj rs1800 :D


Chciałbym ale to nie jest takie proste znaleźć coś dobrego.
Ostatnio doszła opcja, że mogę mieć dla odmiany czerwone :devil:

Fordon - 10 Gru 2006, 12:03

Piesek napisał/a:
heheh Konrad zszedł z ceny za jego engine widze :D

Nie sprzedam dobrego silnika... a chodzi mi o bude MK3 z papierem 1.6D...

maerik - 28 Gru 2006, 09:18

Chce ktoś kupić padło póki nie zarżne? Tak jak stoi 2000zł.
BoYaSs - 3 Sty 2007, 17:31

kupić padło... hmmm... a co masz na myśli ?? to rozbite...czy dawne moje ?? pozdro
maerik - 3 Sty 2007, 18:10

BoYaSs napisał/a:
kupić padło... hmmm... a co masz na myśli ?? to rozbite...czy dawne moje ?? pozdro


No a w jakim temacie jesteśmy?
Rozbite i twoje dawne mam na myśli oczywiście bo to jedno i to samo. Dużo nie ma uszkodzeń. Ja dostałem z ubezpieczenia swoje ale już go nie chce naprawiać po prostu...
Podłoga jest cała odremontowana (spawanie + konserwacja).

[ Dodano: 1 Luty 2007, 11:53 pm ]
To auto źle skończy, mówie Wam :devil:

[ Dodano: 19 Luty 2007, 8:57 am ]
Żegnamy Miss Fiestę 2005 gromkimi brawami :yes:
Została sprzedana. Podobno będzie jeździła nią kobieta.
Proszę o zamknięcie tematu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group