Forum FiestaKlubPolska -

Car Audio i CB - moje audio .....

AeRJot - 14 Cze 2006, 18:37
Temat postu: moje audio .....
Po wygłuszeniu całego samochodu przyszedł czas na audio .... troche czasu trwało kompletowanie sprzetu ... ale sie udało, dzis zakupiłem ostatnie elementy, jutro skłądam reszte i fotki będą w piątek ....

gdy zakupiłem Taz'a jedyne co mialem to seryjne głosniki w drzwiach i rozsypujace sie jajka z tyłu, przez jakis czas drało to pod starym kaseciakiem, ale przyszedł czas na zmiany

:)
a to efekt

serduszko ... to Pion 6800 (4x27RMS)
przód JBL GTO 165mm odseparowany na zwotnicy
tył 6x9 JBL GTO 2ohm

i niestety skrzynia (FreeAir do niczego sie nie nadaje)
42L bassreflex (100mm)
głosnik LANZAR 12D (30cm, 500W RMS, 2 cewkowy)
a potworka napędzają dwa wzmacniacze Blaupunkt GTA2 (po mostku 1x170RMS każdy) choc dopiero powiem jak gram skrzynka, bo w chwili obecnej jest tylko jeden wzmak pracujący bez mostka ze stara tuba pożyczoną od Pucia

Docelowo przyjdzie jeszcze jeden wzmacniacz do napedu przednich głosniczków ... ale to jak sie odbije po tych zakupach, barkuje jeszcze wykończenia (są same dystanse, bez półeczki, nad którą bede pracował w weekend

[ Dodano: Pią Cze 16, 2006 09:31 ]
a oto foteczki ...

kartoniki po sprzecie ... mały salonik mozna otwozyc .. :)


sub in progres .....


tak wygladało przed rozpoczeciem prac ...

in progres ....


i oto efekt finalny ....


... espandor by nie nie szukac latajacej skrzyni

djpleban - 16 Cze 2006, 12:04

no... fsjniutkie bigok
molu - 16 Cze 2006, 12:21

Fajny bajzel ;-) :ok: tak jak u mnie-to lubie :yes:
hehe 8)
pozdro

andrew - 17 Cze 2006, 08:50

witam jezeli moge cos tu powiedziec to9 ok ze idziesz w kierunku car audio ale jezeli chodzi o wykonanie to mogłes juz zrobic to bardziej estetycznie no a przede wszystkim posprzatac :D :D i pytanko czy skrzynia nie jest zamala w stosunku do woofera a głosniki jbl te wzmocnien9ia od spodu to obij ładnym pokryciem i bedzie git ale i tak :brawo: za wkład jaki robisz
Kamil - 17 Cze 2006, 09:10

Bajlando.Dla mnie git.Chciał bym usłyszeć siak to łupie :D :D :D :D :D
djpleban - 17 Cze 2006, 11:56

Andrew- audio manic'ów dzielimy na dwie grupy:
1. budujących show-cary (dbających o każdy detal, włącznie z estetyką),
2. ludzi skupiających się wyłącznie na brzmieniu (takich jak ja; mam jeszcze większy bajzer w bagażniku niż aerjot i szczerze mówiąc mam to gdzieś)

a skrzynka mnie również wydaje się za mała
ten Lanzar ma 30cm :?: mój tonsil również... i producent zaleca do niego skrzynię 70l

Erwin - 17 Cze 2006, 15:23

Male pytanko: jak sie spisuje te JBL odseparowany pod radiem?
, bo slyszalem ze niezle sobie radza nawet rzy slabym zasilaniu.

andrew - 17 Cze 2006, 16:52

DJ PLEBAN moze cos wyjasnijmy nie ma zadnych grup bo jezeli chcesz to dzielic to mozemy to robic w nieskonczonosc a jezeli chodzi o jakosc dzwieku to tu sie mylisz własnie dokładne dobranie sprzetu ,wykończenie i rozmieszczenie robi ta jakosc dzwieku ale to nawiązuje do tych twoich selekcji grup
cinot - 19 Cze 2006, 15:31

andrew napisał/a:
DJ PLEBAN moze cos wyjasnijmy nie ma zadnych grup bo jezeli chcesz to dzielic to mozemy to robic w nieskonczonosc a jezeli chodzi o jakosc dzwieku to tu sie mylisz własnie dokładne dobranie sprzetu ,wykończenie i rozmieszczenie robi ta jakosc dzwieku ale to nawiązuje do tych twoich selekcji grup


:brawo: :brawo:
Racja, bajzel bagaznikowy utrudnia powstanie ładnego dźwięu, po prostu rzeczy luzem grzechoczą itd.

Aerjot fajny sprzęcik, proponuję jeszcze podłogę przykryc deską z mdf-u miałem tak zrobione i daje naprawde bardzo dużó, jest ciszej i dzwięk jest bardziej spójny

AeRJot - 20 Cze 2006, 09:24

hmmm co do głosników ... powiem tak, same głoniki pod radyjkiem juz potrafiły ładnie nagłośnic okolice :) grało to bardzo ładnie i na prawde mocno, przy odpowiednim wysterowaniu nawet basik dawło całkiem sympatyczny (zreszta głoniki nadal jeszcze chodza pod radyjkiem, coc maja obciety całkowiece bas)
co do przyrycia podłogi ... wymierze bo chciałem koło schowac pod podłoga i narzędzia, wiec cos takiego bede robil ... choc pewnie zaczne dopiero po borkach (o ile wyrobie sie z robotą i pojade)

Bongo - 22 Cze 2006, 14:19

ładny sprzecik :) a co do skrzyni..pamietajcie ze głosnik 30 cm głosnikowi 30 cm nie równy...;)
cinot - 22 Cze 2006, 16:19

Głośnik 30 cm czesto nierówny głośnikowi 25 cm :-D
AeRJot - 22 Cze 2006, 16:23

w specyfikacji głosnika skrzynka 35 do 47l, wiec 42 mysle ze jest oki a co do jakosci ... mysle ze tem Lanzarek to całkiem sensowny wybór :)
Bongo - 23 Cze 2006, 06:31

cinot...racja ;P 30 cm głosniki ogólnie sa wolne ;) maja duzy impuls..
nippo - 25 Cze 2006, 13:28

co WY pierdzielicie o zaleceniu przez producenta litrazu skrzyni...przeciez producent podaje parametr VAS, ew przyklad skrzyni dla okreslonego Q, co nie znaczy ze to jest zawsze dealne w Waszym aucie i nawet wskazane jest zrobic inna skrzynie w zaleznosci od akystyki auta oraz wlasnych preferencji aby uzyskac lepszy efekt.


i ten BAJZEL posprzatac w gazniku bo wyglada jak u rumuna na targowisku

i przede wszystkim przewody kladzie sie w peszlach, zmien chinche bo te plastikowe sa bardzo kiepskie ijeszcze mi powiedz co to za bialy przewod laczacy wzmacniacze sygnalem. Mam nadzieje ze nie 75Ohm?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group