Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Trzeszczące, skrzypiące przednie zawieszenie

szymko200 - 14 Cze 2006, 00:02
Temat postu: [MK3] Trzeszczące, skrzypiące przednie zawieszenie
jak w temacie co jakiś czas mi się to dzieje raz z lewej str raz z prawej czasami przesmarowanie tuleji wachacza wystarczy jednak tylko czasami jeśli ktoś miał podobny problem prosze o jakieś ewentualne wskazówki jak go usunąc
niepokojace odgłosy jak w temacie pojawiaja sie przy obciążaniu osi przedniej np podczas hamowania bądź gdy wymusze ugięcie amorka dociskając swum cieżarem

odyniec - 14 Cze 2006, 02:09

a amorki sa ok? moze ich czas nastal... moje piszczaly to okazalo sie ze ich zywot zblizal sie DUZYMI krokami:)
szymko200 - 15 Cze 2006, 00:04

amorki maja niecały rok niedawno byłem na przeglądzie i wszystko było ok
odyniec - 15 Cze 2006, 17:58

przeglad... kwestia sprawdzania amorkow na przegladzie byla poruszana. jak troszke jezdzisz to sam powiedz jak Ci sie auto drogi trzyma. jak to sprawdzic? szukasz prawdziwie polskiej drogi, najlepiej z bruku, pustym autem z wieksza predkoscia sprobuj pokac zakret na tej drodze. jak Ci sie autko bedzie ladnie trzymalo drogi tzn ze sa dobre, jak nie to wymiana.


tak odn piszczenia... a sprezyny ogladales?

spider - 15 Cze 2006, 20:18

to może być sworzeń wahacza. jeden lub oba. złap go ręką (jest na końcu wahacza przy piaście) i niech ktoś porusza autem. Jeśli czujesz wyraźnie tam drgania i słychać skrzypienie z tamtąd to trzeba go wymienić. Możesz jeszcze inaczej - zdejmij z niego gumę osłonową na chwilę, podegnij. (łatwo- nie trzeba nic rozkręcać, wyjmować). Jeśli nie ma tam smaru to znaczy że jest do wymiany.
szynszyl - 15 Cze 2006, 20:44

a kto smaruje tuleje wahacza? przeciez to element nierozbieralny i jak odejdzie guma od metalu to natychmiast do wymiany
a sworzeń kulowy wahacza może faktycznie wrednie skrzypieć

p.s. zapraszam do sklepu

pozdro...

semek711 - 15 Cze 2006, 22:34

jak przy skrecaniu tez ci piszczy to na 100% sworzen kulowy wahacza a jesli tylko przy takim ucisku jak opsisywales
szymko200 napisał/a:
przy obciążaniu osi przedniej np podczas hamowania bądź gdy wymusze ugięcie amorka dociskając swum cieżarem
to beda to tulejki gumowo metalowe. koszt tych tulejek nie drogi (ok 50zl za tylnia i przednia) tylko wymiana dosc klopotliwa ale ja np poradzilem sobie domowym sposobem.
semek711 - 16 Cze 2006, 19:46

po pierwsze mieszkamy w roznych rejonach kraju i jak wiadomo ceny zmieniaja sie zaleznie od rejonu i jestem tago pewien w 100%

po drugie jak wszyscy wiedza istnieja rozne firmy ktore produkuja czesci. jedne robia to lepiej i chca wiecej pieniedzy zas drugie gorzej i chca mniej pieniedzy.

szynszyl napisał/a:
skąd masz takie informacje? chyba za wszystkie? !!
moze tak jest tylko w Twoim sklepie. Dobrze wiedzieć. Na przyszlosc bede zamawial czesci u Ciebie.
ciaastus - 25 Cze 2006, 12:14

A mi też skrzypi!
I nie zgodzę się z kolegami, że to sworzeń wachacza lub tulejki.
Ja wymieniłem sworznie, tulejki i gumy stabilizatora i dalej skrzeczy!!!!!
Amory mam O.K.
Podejrzewam, że to skrzeczą osłony gumowe amorów i te bałwanki na nich. No bo co innego????

[ Dodano: Nie Lip 02, 2006 15:59 ]
a teraz odkryłem, że to chyba końcówka drążka kierowniczego skrzypi. Bo z tamtąd słychać skrzypienie i drgania. Nie ma luzów, wyglada O.K. i gumy (osłonę) ma O.K.??
Można tam jakoś oleju wstrzyknąc???


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group