Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - Ogrzewanie przedniej szybki... coś chyba nie grzeje:(

marcino - 17 Lis 2005, 18:09
Temat postu: Ogrzewanie przedniej szybki... coś chyba nie grzeje:(
Idzie zima zła... :twisted: a ja, pomimo iz posiadam podgrzewaną przednią szybkę, mam pewne wątpliwości czy to wogóle działa. Nieznam się na tym i nie bardzo wiem od czego można zacząć sprawdzanie tego gadżetu. Dioda w przycisku się pali, coś pstryka przy bezpiecznikach ale chyba nie grzeje. Przy włączeniu obroty wogóle nie reaguja co ma miejsce przy tylniej szybce. Może ktoś juz miał podobny problem albo ma jakis pomysł co zrobić aby "grało"
JoeMix - 17 Lis 2005, 18:22

Nastaw zegarek na 5 rano, wstań i ić do auta - na 100% przednia szyba rano bedzie w stanie takim, ze jak uruchomisz silnik i włączysz podgrzewanie to po chwili bedzie widac czy dziła czy nie :)
marcino - 17 Lis 2005, 18:24

Dzięki za radę, choć nie tego oczekiwałem ( nie lubię rano wstawać)
JoeMix - 17 Lis 2005, 18:33

Ale na serio to najlepszy sprawdziań podgrzewanej szyby 100 razy pewniejszy niż sprawdzanie czy pobiera prad czy swiatał przygasają i take tam - nie ma jak test w akcji.
marcino - 17 Lis 2005, 18:36

ok, to może przyjmijmy że nie działa, to od czegoby tu zaczać sprawdzanie?? może to jakas pierdułka i nawet ja mógłbym sobie z tym poradzic... Może masz Joe jakis pomysł bo jak pisałem to ciemna masa ze mnie w tym temacie.
JoeMix - 17 Lis 2005, 18:47

Trzeba najpierw sprawdzić czy na szybie pojawia się napięcie - jeśli tak problem ze złaczem lub padnieta szyba jeśli nie to kontrola bezpieczników... jak słychac cykanie przekaźnika trzeba sprawdzić czy tylko cyka akle jest przepalony czy też się włacza jak trzeba... jak na przekaźniku jest prąd a na szybie nie no to poleciał obwód szyba-przekaxnik - jak przekaźnik nie działa to trzeba szukać przyczyn w wobwodzie przekaźnika np. przełcznik czy jest sprawny... jak przełacznik ok, to przewód do przekaźnika poleciał... jak na przełaczniku wogóle nie ma napieca to trzeba sprawdzić obwód zasilania...
marcino - 17 Lis 2005, 18:49

tyle tego że chyba nie na moją głowę, sprawdze bezpiecznik:), może się uda.. dzięki Joe
Skolmi - 17 Lis 2005, 19:42

Sprawdź czy do szyby (przewody pod podszybiem) dochodzi prąd.
szynszyl - 17 Lis 2005, 20:28

nie szukałbym tak daleko. sugeruje przeczyścić zaśnjiedziałe styki przy szybie pod uszczelką. potem sie zobaczy :D
marcino - 17 Lis 2005, 20:34

szynszyl, a gdzie dokładnie ich szukac, mówiłem że ciemna masa ze mnie :sad:
szynszyl - 17 Lis 2005, 20:43

pod uszczelka szyby. jak siedzisz to po prawej i po lewej stronie na przeciwko powinny iść przewody. szyba paruje a te akurat styki sa prawie na wierzchu i maja kontakt z wilgocia. nadmuch i wilgoic w zimie robia swoje. poniewaz sciagałem całe wnetrze to w słupku - plastiku - ida przwody. nie jest to trudno sciagnąć. le zanim to bedziesz robił. posłuchaj joe. raniutko, szyba zaparowana, włączamy ogrzeanie i czekamy. jak bedzie pajeczyna to ok. jak nie to zaczynamy: wyszukujemy te przwody a dokładnie styki czyścimy. potem sprawdzamy napiecie czy dochodzi jakis miernik a la woltomierz by sie przydał. jak nie ma to zacynamy grzebac w skrzyce bezpieczników. trzeba by ja wyjąć. nie pamiętam jak tam sruby były, ale jakby co to na pewno zobaczysz. pod nimi tzn. bezpiecznikami jest kilka przekaźników (no jak sie nie myle jest i ten od ogrzeania), ale to zmartwienie na przyszłośc.
marcino - 17 Lis 2005, 20:47

wielkie dzięki wszystkim za podjęcie tematu, jutro raniutko sprawdzam czy zadziała.
topo - 17 Lis 2005, 22:41

a ja mam pytanie jak wygląda taka podgrzewana szyba, nie posiadam takiej szyby i jeste ciekaw jak to działa ;p
JoeMix - 17 Lis 2005, 22:51

Tak samo jak tylna szyba tylkoze ścierzki grzewcze sa wtopione w szybe a nie sa napylone od wewnętrznej strony i sa cieńsze od włosa... jak z bardzo bliska się przyjrzysz takiej szybie to ma take wstażeczki pionowo ułożoen obok siebie...
topo - 18 Lis 2005, 22:35

no właśnie nie mogłem se wyobrazić tylnej szyby na przedzie :-P
Ethek - 21 Sty 2006, 10:21

A na mojej przedniej szybie jak włączyłem ogrzewanie to po kilku minutach pokazały sie koła w czterech miejscachto takie okręgi tez mogą być ogrzewaniem czy tylko istnieją poziome ścieżki w szybie????????
szynszyl - 21 Sty 2006, 10:27

jak miałem jeszcze taka szybe to miałem pionowe ścieżki... a czego sie spodziewałeś po takim szrocie.. (ja mam niewiele lepszy :-P )
bobo - 27 Sty 2006, 09:12

Odnośnie ogrzewania przedniej szyby - powódem nie grzania może być przepalenie ścieżek w szybie. Moja fiesta też ma ogrzewanie przedniej szyby (znaczy miała) bo juz od dwóch lat nie działa z powodu przepalenia ścieżek. Włącznik ogrzewania przedniej szyby powinien sam się wyłanczać po nagrzaniu ścieżek ale czasami się blokuje i zbyt długie zasilanie powodują ich przepalenie ( są one bardzo cięńkie, o wiele cieńsze niz na tylnej szybie).hej

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group